• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Czy ciągle warto latać do Egiptu?

{Odkrywanie malowniczej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najbardziej urokliwych krajów w Europie. Choć ogólnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród turystów, aniżeli Hiszpania, a więc jedyny sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym państwem. W szczególności, że Portugalia jest relatywnie tania, na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. No dobrze, co w takim razie warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, trzeba otwarcie napisać, że Portugalia ma dużo do zaoferowania. Na początku warto pod uwagę brać Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica oraz największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, jego mieszkańcom daleko do stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa w tym momencie o tym, iż Lizbona jest kilka razy bogatsza, niż pozostałe regiony kraju, który może nie jest zbyt biedny, ale jednakże daleko mu do bogactwa – przykładowo za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic europejskich, choćby dlatego, że jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mowa o klimacie, nie można nie napisać o przepięknych plażach, które są wymarzone dla miłośników plażowania oraz ciepłych kąpieli. Choćby miejscowość Lagos jest kapitalnym miejscem na wypoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko ładne, lecz również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na Starym Kontynencie
Bardzo wiele osób nawet myśli, że Włochy to najładniejszy kraj na świecie. Trudno generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy oferują nie tylko piękne zabytki albo doskonałą pogodę, lecz również dały dla nas wybitnych artystów, przepyszne potrawy bądź szybkie auta. Warto jednak skupić się na zwiedzaniu Włoch. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z polskich miast codziennie latają samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym i Mediolan warto na dobry początek zwiedzić.
Choć akurat Mediolan bardzo często zbiera negatywne opinie, zatem najbardziej wskazanym punktem startowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Warto również zobaczyć Wenecję, która jest niezmiernie urokliwym miastem, idealnym dla romantyków. Znakomite są również miejscowości położone w regionie Toskania. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zwiedzić Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, lecz również warta większej uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednak jednym z najładniejszych miejsc na Ziemi. Generalnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby podać wszystkie interesujące miejsca. To pokazuje potęgę Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z niecierpliwością czeka na tenże cudowny okres którym jest urlop. Po wielu miesiącach wytężonej pracy w końcu nadchodzi ta chwila kiedy możemy wraz z bliskimi wyjechać na wspólny odpoczynek. Dzisiaj możliwości w tymże zakresie mamy tak dużo, że ciężko jest zdecydować się. Warto zaznajomić się dokładnie z propozycjami różnych agencji turystycznych, które mają niejednokrotnie do zaproponowania wiele ciekawych lokalizacji w atrakcyjnej cenie.
Jeśli tylko posiadamy taką możliwość i chcemy trochę zaoszczędzić, warto wybrać czas na wypoczynek w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Oprócz tego, iż ceny wtedy są o wiele niższe, to ilość wczasowiczów w najpopularniejszych miejscach jest także mniej przytłaczająca. Decydując się na cel naszego wyjazdu pamiętajmy również by oprócz wartości wypoczynkowych, do których zalicza się plaża lub dobry hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, które łączy ze sobą wyśmienitą temperaturę i interesujące zabytki do zwiedzania jest z pewnością Grecja. Stolica tegoż państwa, czyli Ateny, jest zupełnie przesiąknięta istotną historią, którą wszyscy powinni znać. Decydując się na wycieczkę do Grecji możemy mieć pewność, iż nie dopadnie nas znużenie. W każdym momencie bowiem Ateny zaskoczą nas wieloma przepięknymi budowlami i opowieściami.|Wspaniała wycieczka do Australii
Australia to kraj, który według wielu osób może uchodzić za niemal raj. Przecież to wspaniałe państwo, w którym nieustannie świeci słońce, zarobki są wysokie, a na dodatek cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, że Australia jest miejscem, do którego pragnie wybrać się naprawdę wielu turystów. Jeżeli należysz do owego grona, musisz głównie wiedzieć, iż wypad do Australii to spory wydatek. To w końcu kraj położony na końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, a więc same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeżeli naprawdę się postaramy, zapewne uda nam się zwiedzić to wspaniałe państwo. Trzeba najzwyczajniej w świecie ustalić sobie jakiś cel!
A należy otwarcie napisać, iż Australia może zaoferować dla podróżnych dużo atrakcji. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na pierwszych miejscach, jeśli wziąć pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania wiele zabytków, na przykład słynną Operę, lecz również dużo innych miejsc. Interesującym miejscem jest także Melbourne – miasto, gdzie organizuje się Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii raczej nie mieszka zbyt wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że zdecydowana większość Australijczyków mieszka w dużych miastach we wschodniej części kraju – choć jest również spore miasto Perth, które jest położone na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są jakby trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni krajem na świecie, który ma do zaoferowania całe mnóstwo naprawdę pięknych widoków oraz Miejsca, która trzeba definitywnie odwiedzić!
Świat jest ogromny – chociaż pewnie niektórzy sądzą inaczej. Ogólnie zależy w jaki sposób do tego wszystkiego podchodzimy. Bo jeżeli podejść do świata pod kątem podróżniczym, to można śmiało powiedzieć, że gdybyśmy nawet najbliższe 40 lat spędzili tylko na podróżowaniu, to i tak nie moglibyśmy raczej powiedzieć, iż widzieliśmy wszystko. A na dodatek zapewne nikt z nas nie jest w stanie pozwolić sobie na poświęcenie całego życia na podróżowanie. I z tego powodu trzeba najzwyczajniej ustalić listę takich miejsc, które chcemy ujrzeć w najbliższych latach. Z pewnością takim krajem, który należy zobaczyć jest Izrael.
Należy jasno przyznać, że nie ma zbyt wielu krajów na świecie, które byłyby ciekawsze, aniżeli Izrael – to pewne! Historia owego kraju, lecz także terenów, które były niegdyś zgoła innym obszarem jest pewnie znana większości. Choć Izrael nie należy do bezpiecznych krajów, to jednakże nie można powiedzieć, iż wyjazd do niego jest wielkim ryzykiem. Czy ktoś w ogóle słyszał w ostatnich latach o morderstwach na podróżnych w Betlejem bądź Jerozolimie? No właśnie – Jerozolima. To jedno z najbardziej oryginalnych miast na kuli ziemskiej. To nie tylko piękne miasto, ale również miasto pełne kontrastów. W końcu Jerozolimę zamieszkują Żydzi, lecz także Arabowie, którzy są znaczącą częścią Izraela. Pewne jest jedno – warto zwiedzić świat, bo wspomnienia będą z nami do końca życia.

1. Przeglądaj

2. Zajrzyj tutaj

3. Kontynuuj

4. Dowiedz się teraz

5. Przejdź dalej

Categories: Turystyka

Comments are closed.