• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Co można robić ciekawego w długie weekendy?

Co warto zobaczyć w Europie?
Być może przyroda kontynentu, który zamieszkujemy może wydawać się dla bardzo wielu nudna, przynajmniej jeśli porównywać Europę z Afryką, to jednak nie można na pewno powiedzieć, że europejskie miasta są gorsze od takich miast, które są położone na innych kontynentach. Choć i z tą przyrodą wcale nie jest tak, że np. europejskie góry są mniej atrakcyjne – różne są gusta. Warto jednak pomyśleć w takim razie co tak naprawdę warto zobaczyć. Powinniśmy się przede wszystkim skupić na miastach. Na początek naturalnie Polska… Rewelacyjnym miejscem do zwiedzenia jest Kraków, Gdańsk, ale także choćby Sandomierz.
Warto przejechać się w Tatry oraz morze. Ogólnie w naszym kraju nie brakuje ciekawych miejsc. Dla miłośników wyjazdów zagranicznych na pewno można polecić wycieczki last minute do czeskiej Pragi. Trzeba napisać otwarcie, iż Praga jest bardzo ładnym miastem – wartym przynajmniej trzech dni intensywnego zwiedzenia. Warto jednak starać się pozostać w stolicy Czech trochę dłużej, aby mieć możliwość chłonąć atmosferę miasta. Jeśli w grę wchodzą trochę krótsze podróże, bardzo interesującym miejscem może być Czeski Krumlov. Pewnie niewielu mieszkańców Polski kojarzy tę miejscowość – naprawdę jedno z najbardziej klimatycznych miast w Europie.
Na większą uwagę zasługują również niemieckie miasta. Zatem choćby Berlin – zlokalizowany całkiem blisko polskiej granicy. Berlin to teraz spora metropolia, w końcu jest stolicą Niemiec. Jednakże w porównaniu do na przykład Frankfurtu, Berlin wcale nie wygląda na bardzo bogate miasto – przynajmniej jeśli wziąć pod uwagę niemieckie realia. Bardzo dobrym miejscem na wycieczkę jest również Amsterdam – zwłaszcza stolica Holandii powinna podobać się młodym ludziom. Takowych miast oraz miasteczek można wymienić bardzo wiele. To pokazuje, że nie ma bardziej zróżnicowanego kontynentu, aniżeli Europa. To w 100% pewne.

1. Sprawdź teraz

2. Wejdź

3. Dowiedz się teraz

4. Czytaj dalej

5. Czytaj dalej

Categories: Rekreacja

Comments are closed.